piątek, 1 sierpnia 2014

Są w kartach historii takie wydarzenia, o których pamiętać trzeba.

Cześć i chwała bohaterom!

Oni nigdy nie odejdą.

Oni wiecznie żyć będą.

Dla nich ogień w naszych sercach się tli.

Chwała Powstańcom!

Gdyby nie Wy, nas by nie było,

Nie byłoby dosłownie nic.

Nie baliście się walczyć z wrogiem,

Biegliście wprost na czołgi,

Z karabinem, granatem.

Z wiarą w lepsze jutro,

Z nadzieją która nie umarła.

Dziewczęta, chłopcy,

W brudnych mundurach i hełmach.

Po ruinach Warszawy,

Gdzie śmierć zbierała swe żniwa,

Patriotyzm, uczycie tego kolejne pokolenia,

By historia o was nie zapomniała,

Jeszcze Polska nie zginęła,

Póki wy w naszych sercach jesteście.