Cześć i chwała bohaterom!
Oni nigdy nie odejdą.
Oni wiecznie żyć będą.
Dla nich ogień w naszych sercach się tli.
Chwała Powstańcom!
Gdyby nie Wy, nas by nie było,
Nie byłoby dosłownie nic.
Nie baliście się walczyć z wrogiem,
Biegliście wprost na czołgi,
Z karabinem, granatem.
Z wiarą w lepsze jutro,
Z nadzieją która nie umarła.
Dziewczęta, chłopcy,
W brudnych mundurach i hełmach.
Po ruinach Warszawy,
Gdzie śmierć zbierała swe żniwa,
Patriotyzm, uczycie tego kolejne pokolenia,
By historia o was nie zapomniała,
Jeszcze Polska nie zginęła,
Póki wy w naszych sercach jesteście.