niedziela, 30 maja 2021

Patologiczny, internetowy świat.

Modne okulary ma.

Futra? – Kocham choć wspieram organizacje walczące o prawa zwierząt.

Markowe kosmetyki, zgrabne ciało.

Bywam na ekranie Twojego telefonu.

Błyszczę na Instagramie czy TikToku,

posiadam wiedzę tajemną.

Oczywiście, ta maść jest na wszystko.

Dieta cud

chudnie raczej portfel Twój.

Solarium jak miód.

Dyplom masz?

Brak.

Znasz ciekawe książki?

Nie znam.

Wiesz wszystko?

Tak Ci się tylko wydaje.

Część inteligentnego społeczeństwa nie wymarła.

Milcz.

Nie uwalniaj słów.

Słucha, on lub ona

Nie słuchaj.

„Społeczeństwo nieczytające”

Społeczeństwo upada.

Świat się rozpada.

Polityka burzy spokój.

Epidemie się wylegają.

Media nie czynią zaszczytu „kompetentnych informatorów”.

Wszyscy głupieją.

Dezinformacja

Wytrwaj na tratwie samodzielnego myślenia.

„Ciemnej masy” pełno

Żerującej na cudzych kontach, plotkarskich motłochach

„Chudnijcie, prężcie dupy przed aparatem

Módlcie się do Słońca, covida nie ma

Czarnobyl to ściema, a reality show pokażą Ci jak żyć.”

Żegna was

Cudowna (Pseudo)Influencerka.

 

 

sobota, 1 maja 2021

Być kobietą to nie hańba i wstyd.

Nie musisz być "ultra seksi"
Miej mądrość i ultra chrakter.
Możesz być sobą,
nosić dres i inny "jazz" gdy tylko chcesz.
Obcinać włosy, nie czesać w "kucyka", kokardy,
nie mieć tony pudru lub maski.
Czuję do "plastików" ogrom pogardy.
Tutaj ktoś mnie może posądzi o nienawiść i brak tolerancji.
Cóż.
Możesz słuchać rapu, alternatywnej,
a nie tylko „popowej mizianki.”
Obcasy nie muszą być dla wszystkich.
Bądź kierowcą rajdowym,
rąb drewno, bądź swoją własną szefową.
Spełniaj marzenia, ograniczenia - tylko w głowie.
Nie przejmuj się czyjąś krytyką,
wielki niestety jest "ocean hejtu i nienawiści".
Kobieta, piękno bez oceniania
Kobieta, silna lub bezbronna,
pełna uczuć, wiedzy chłonna.
Były w każdej dziedzinie życia
Są w każdej dziedzinie życia.
Superbohaterki dnia codziennego.
Niezależność to nie wada,
bycie silną to nie powód do wstydu.
Wrażliwość to nie oznaka słabości.
Czegoś nie wypada, czegoś nie można.
Bzdura.
Pozytywna energia, pewność siebie,
różnorodność myśli, poznania.
Kobietą jestem bez farbowanych włosów
o młodych rysach, z każdą blizną, rysą.
Znamionami na ciele,
z własnym myśleniem, uczciwym patrzeniem i poglądem na świat.
Nie wstydzę się tego
nie raz wytykali palcami i krytykowali.
Dla wielu niedoskonała.
Dla siebie wystarczająca.