Nie musisz
być "ultra seksi"
Miej mądrość i ultra chrakter.
Możesz być sobą,
nosić dres i inny "jazz" gdy tylko chcesz.
Obcinać włosy, nie czesać w "kucyka", kokardy,
nie mieć tony pudru lub maski.
Czuję do "plastików" ogrom pogardy.
Tutaj ktoś mnie może posądzi o nienawiść i brak tolerancji.
Cóż.
Możesz słuchać rapu, alternatywnej,
a nie tylko „popowej mizianki.”
Obcasy nie muszą być dla wszystkich.
Bądź kierowcą rajdowym,
rąb drewno, bądź swoją własną szefową.
Spełniaj marzenia, ograniczenia - tylko w głowie.
Nie przejmuj się czyjąś krytyką,
wielki niestety jest "ocean hejtu i nienawiści".
Kobieta, piękno bez oceniania
Kobieta, silna lub bezbronna,
pełna uczuć, wiedzy chłonna.
Były w każdej dziedzinie życia
Są w każdej dziedzinie życia.
Superbohaterki dnia codziennego.
Niezależność to nie wada,
bycie silną to nie powód do wstydu.
Wrażliwość to nie oznaka słabości.
Czegoś nie wypada, czegoś nie można.
Bzdura.
Pozytywna energia, pewność siebie,
różnorodność myśli, poznania.
Kobietą jestem bez farbowanych włosów
o młodych rysach, z każdą blizną, rysą.
Znamionami na ciele,
z własnym myśleniem, uczciwym patrzeniem i poglądem na świat.
Nie wstydzę się tego
nie raz wytykali palcami i krytykowali.
Dla wielu niedoskonała.
Dla siebie wystarczająca.
sobota, 1 maja 2021
Być kobietą to nie hańba i wstyd.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz