wtorek, 7 listopada 2023

MIŁOŚĆ

Nie umiem pisać o miłości.

Wszyscy myślą, że to proste i łatwo przychodzi.

Nie umiem pisać o wielkich uczuciach

lecz o smutku i upadku w dwóch ludziach.

Sama zamroziłam swoje serce.

Zamknęłam w skrzyni mej duszy, głęboko.

Teraz gdy mam trzy dychy.

Czym jest miłość? Nie wiem.

Może to zrozumienie.

Wspólny rozwój. 

Swoje pasje.

Miłość do siebie.

Szacunek dla słabszych,

szacunek do innych.

Empatia do tych "najmniejszych", natury.

Troska o bliskich,

dbanie o swój komfort fizyczny jak i psychiczny.

Ciągle szukam odpowiedzi

jak to może wyglądać.

Nie umiem pisać o miłości.

Tak samo jak trudno mi ją pokazać.

Może nie jestem w tym jedyna.

Może ktoś wyśmieje te słowa.

Kochasz? 

Kochaj.

Po swojemu.

Bliskich,

Naturę,

Żonę, męża

Syna czy córkę.

Kochasz?

Kochaj

Siebie,

Mnie,

a ja wtedy i Ciebie.