Zielone miejsce,
codziennie zatruwasz jej
serce.
Błękit wód
gdzie na dnie czai się
smoła i smród.
Raz do roku „Dzień” dla
niej,
a potem zasypywanie
stertą śmieci.
To wszystko co Ci
ofiarowała.
Ty zabrałeś bez
zastanowienia,
by potem doprowadzić do
zniszczenia.
Oddaj jej cząstkę siebie
tak jak ona robi to dla
Ciebie.
Nie śmieć!
Nie niszcz!
Dbaj! Uratuj !
Ziemia, Matka Natura
codziennie umiera
cząstka jej duszy,
na postęp cywilizacji,
plastik, zabijanie zwierząt.
Pokaż, pokaż światu.
Nie jest za późno
naprawić cząstkę wód,
zwierząt i lasu.