Ludzie noszą maski.
By zakryć swe słabości.
Może i naturalne niedoskonałości.
Maski odwagi.
Bycia silnym.
Maski uczciwego człowieka.
Dobrego ojca, żony.
Maski sprawiedliwego władcy.
Osoby szanującej czyjeś poglądy.
Maski bycia fit.
Bycia głupim.
Maski bohatera.
Maski zimnego człowieka.
Maski piękności.
Przyzwoitości.
Różne twarze.
Pozakrywane.
Może prawdziwe.
Czasem wyraźne.
Życie to być może teatr.
Może to gra.
Trzeba mieć role.
Nie daj się wlać,
w szarą masę.
W pusty tłum.
Niemrawy szum.
Życie to gra.
Życie to teatr.
Decyduj sam, którą maskę wybierasz.
Ten wiersz skojarzył mi się z piosenką "Życie to jest teatr" Stachury :)
OdpowiedzUsuńCiekawe spostrzeżenie. Nie czerpałam natchnienia z tego utworu. :)
Usuń