piątek, 14 czerwca 2013

.

Wojna zabija duszę i uczucia żołnierza,

który patrząc na zło, morze krwi

sam do końca nie wie, do czego się ucieka.

Ona wielka, co była,

co pół świata nawiedziła,

co polityków-morderców narodziła

i dzielnych dowódców na swe pola wpuściła.

Każda ma to coś, co porywa innych ku sobie,

rozkochuje w sobie żołnierzy

by potem pchnąć ich w ramiona śmierci.

Brudna, żądna krwi,

zimna, atomowa bądź światowa.

Każda na kartach historii zapisana.

Wiele bitew, liczb i dni.

Dlaczego wraca?

Tego nie wie nikt.

Chce oczyścić nas,

czy zbawić świat?

Wojno, z tobą iść przez dżunglę, las

z karabinem, w mundurze, choć raz,

by zabić ten zepsuty świat.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz