środa, 4 czerwca 2025

WoMeN

Być kobietą, dziewczyną, 

nastolatką czy dziewczynką. 

Świat pełen wymagań, oczekiwań. 

Cóż. 

Życie jak pole walki 

mężczyźni mężczyzn tam wysyłali. 

Teraz większość 

karze w zbroi nam biegać, 

bo "słaba płeć "?

Facecie, wsadź sobie gdzieś ten miecz.

Nie potrzebuje 

hełmu ani tarczy, 

bo nie powinna musieć się bronić. 

Bądź fit, 

bądź sexy.

Uśmiechaj się 

Nie płacz.

Masz być silna, 

ale miękka.

Pewna siebie, 

ale skromna.

Ambitna, 

ale nie za głośna.

Wiesz co? 

Walić to.

Nie czeka na pozwolenie.

Nie prosi o miejsce.

Mocne wejście 

Może.

Każdej, 

która słyszała „przesadzasz”.

Każdej, 

której kazano się „uspokoić”.

Każdej, 

która uczy się kochać siebie

w świecie, który próbuje ją poprawiać.

Tekst. 

O Was. 

Dla Was. 

Wszystkich. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz