Być kobietą, dziewczyną,
nastolatką czy dziewczynką.
Świat pełen wymagań, oczekiwań.
Cóż.
Życie jak pole walki
mężczyźni mężczyzn tam wysyłali.
Teraz większość
karze w zbroi nam biegać,
bo "słaba płeć "?
Facecie, wsadź sobie gdzieś ten miecz.
Nie potrzebuje
hełmu ani tarczy,
bo nie powinna musieć się bronić.
Bądź fit,
bądź sexy.
Uśmiechaj się
Nie płacz.
Masz być silna,
ale miękka.
Pewna siebie,
ale skromna.
Ambitna,
ale nie za głośna.
Wiesz co?
Walić to.
Nie czeka na pozwolenie.
Nie prosi o miejsce.
Mocne wejście
Może.
Każdej,
która słyszała „przesadzasz”.
Każdej,
której kazano się „uspokoić”.
Każdej,
która uczy się kochać siebie
w świecie, który próbuje ją poprawiać.
Tekst.
O Was.
Dla Was.
Wszystkich.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz