wtorek, 7 maja 2013

Polska.

Polska – moja Ojczyzna, mój kraj
Orlęca ziemio, ile musiałaś wycierpieć
by stać się wolną i niezależną.
Jesteś młodym państwem
po wielu przejściach.
Widziałaś jak Twe dzieci walczą w powstaniach,
jak przelewają krew na wojnach
jak umierają w obozach zagłady i pracy.
Teraz gdy patrzę na Ciebie
otoczoną biedą i bogactwem.
Przygarniającą bezdomnych i narkomanów,
bogatych i chciwych.
Tak mało ludzi Ciebie kocha,
w ich oczach umarł patriotyzm.
Tak mało chęci w nich do walki.
Nie możemy poddać się!
Musimy walczyć o dobro i prawdę!
Byś nie umarła w naszej pamięci,
Polsko, byś zawsze była wolną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz